Protiskluzový bezpečnostní nátěr Vulkan U.V. šedý

Hmotnost4kg
Záruka24měsíců
Produktové číslo3161
Kód položky3020447060002
DostupnostSkladem
Cena bez DPH2 823,-
Cena s DPH3 416,-
Koupit (ks):
  • Specifikace
  • Související soubory
  • Souvisejicí položky
  • Alternativní položky
  • Podobné zboží
  • Dotaz na produkt
  • Související články

Popis

Jednosložkový vysoce účinný protiskluzový nátěr, specificky navržený pro použití na hladké povrchy, místa s velkým výskytem vody a požadavkem na U.V. odolnost. Vhodný pro vysokou pěší zátěž do vnitřního i venkovního prostředí.

Popis produktu: dokonale spolehlivý, odolný, drsný a zároveň houževnatý protiskluzový nátěr na bázi akrylátové pryžové pryskyřice. Odolný vůči vlhku, větru, námraze, sněhu, vysokým teplotám a U.V. paprskům. Má mimořádnou schopnost pružnosti, nejméně o 1/3 větší než běžně nátěry použitelný i pro chůzi naboso - oproti klasickým nátěrům, která zabezpečují protiskluznost pouze zrny či drsným povrchem, má díky pryži, obsažené v nátěru, excelentní protiskluzové vlastnosti i při minimální textuře zachovává si vynikající barevnou stálost. Schválen v ČR pro využití v potravinářském průmyslu je vysoce odolný vůči oděru, plísním, houbám, dále pak vůči draslíku, solím, fosfátům, nitrátům, louhům a kyselinám do koncentrace 10 % nepraská a neloupe se díky extrémní odolnosti se snadno udržuje povrch nátěru čistý rychlá aplikace a schnutí .

Doporučená použití: všestranné použití na kovových, betonových, plastových a dřevěných podlahách dokonale bezpečný podlahový nátěr na vlhkých a mastných podlahách, jako jsou schodiště, mezipodlaží, požární únikové cesty, nákladní a pracovní prostory, podlahy ve skladech a továrnách, spojovací můstky, ochozy bazénu, sprchy, šatny, rampy pro kolečková křesla a kočárky, vstupní prostory, vchody a průchody, dále pak pro pochozí povrch armádních nebo stavebních vozidel, který je za mokra, sněhu a ledu kluzký, včetně palub lodí a podobně. Světlé barvy nátěru se často užívají pro vyznačení bezpečné cesty na podlaze. V průmyslových podnicích vhodné také do mlékáren, pekáren, zahradnictví, balicích prostorů, prádelen, pivovarů, textilního průmyslu, škol, úřadů, nemocnic, kancelářských budov apod. Ideální protiskluzový nátěr do provozů s požadavkem na odolnost vůči kyselinám, zásadám a jiným chemikáliím velice vhodný i do potravinářských provozů díky své skvělé odolnosti vůči džusům a jiným ovocným a zeleninovým kyselinám, které rychle ničí běžné povrchy. Zahradnictví našly v tomto nátěru ideální povrch podlahy, díky jedinečné odolnosti vůči draslíku, soli, fosfátům, nitrátům a kyselinám obsaženým v hnoji, v případě ošetření nátěrem VULKAN U.V. tyto kyseliny nezpůsobují korozi. Vulkanický nátěr není vhodný na podlahy vystavené působení následujících látek: acetanhydrid, sulfi d uhličitý, estery, chlorované uhlovodíky, chlorid uhličitý, ketony, benzín a odlakovače (ropné skvrny by měli být s povrchu nátěru odstraněny co nejdříve) Doporučené základové nátěry: protiskluzový nátěr VULKAN U.V. lze aplikovat přímo na podlahu. Není potřeba základových nátěrů.

Aplikace nátěru: povrch musí být suchý, čistý a zbaven mastnoty a všech nečistot a odlupujících se zbytků starých barev a lepidel hladké podklady by měly být zdrsněny. Nové cementové povrchy by měly zrát nejméně 30 dní, než budou natírány. Zabezpečte dostatečné odvětrávaní, nikdy neaplikujte v uzavřených prostorách. Před aplikací důkladně nátěr promíchejte nejlépe el. vrtačkou s míchadlem. Nátěr se aplikuje štětcem, natahovací lžící, stěrkou, nebo válečkem na více vrstev (min. 2 vrstvy). V případě nanesení vrstvy štětcem, natahovací lžící, nebo stěrkou, povrch válcujte pomocí válečku pro vyrovnání a vytvoření povrchové textury. Na více namáhané povrchy proveďte minimálně 2 nátěry pro delší životnost a lepší účinnost se snažte vytvořit rovnoměrnou strukturu nátěru během aplikace. Nátěr pravidelně promíchávejte. Doporučena teplota povrchu při aplikaci od + 10 °C do + 48 °C. Nátěr neaplikujte, pokud teplota okolí a podlahy bude pod + 10 °C. Během 24 hodin v rámci doby zrání, nebo na rozpálený podklad během poledního slunce, rovněž nátěr neaplikujte v případě deště během aplikace. Ředění se normálně nedoporučuje, pro očištění nástrojů použijte ředidlo pro lepidla na bázi neoprénu, nebo pryskyřice.

Technické údaje:

Obsah pevných látek: 50 % objemu
Hustota: 1,6 kg/l
VOC: 450 g/l
Vizkozita: min. 870 mPas
Teoretická vydatnost: 2,5 m2/l
Tloušťka jedné suché vrstvy: 100 µm
Doba schnutí při 20 °C, 60 % vlh.: na dotek 3 hod, další nátěr 12 až 16 hod, plně vyzrálý 2 až 3 dny
Přídržnost k podkladu (beton) 2,56 MPa
Součinitel tření - povrch suchý/vlhký 0,76/0,66
Typ 3161.

Podobné položky

Protiskluzový sprej průhledný, akrylový

Protiskluzový sprej průhledný, akrylový 764,-

do vnitřních i venkovních prostor, na beton, dřevo, ocel, sklolaminát, PVC a dlaždice


Další z kategorie "Protiskluzové nátěry a spreje"


Předmět :
Text :
Jméno :
Příjmení :
E-mail :

Nahoru

Kontakty

AMBRA-Group, s.r.o.
Potoční 1094
738 01 Frýdek-Místek

  • IČ: 25379887
  • DIČ: CZ25379887

Provozní doba:
Po-Pa
7:00 - 15:30

Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Odběr novinek
Editace, odhlášení

AMBRA-Group, s.r.o.
Potoční 1094, 738 01 Frýdek-Místek
Tel: 558 639 137-8
E-mail: katalog@ambra.cz
Copyright © 2017, katalog.ambra.cz
Google+ Facebook_katalog.ambra
Zavoláme Vám 602 519 824
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.